Nakon gotovo dva mjeseca, BK Nada SSM Split ovog će vikenda napokon odigrati svoje prve prave domaće utakmice u aktualnoj sezoni.
Dosadašnji susreti igrani su izvan Splita, dijelom zbog rasporeda natjecanja, a dijelom zbog privremene nedostupnosti Staroga placa. Upravo zato iz kluba upućuju poziv navijačima, prijateljima kluba i svim ljubiteljima sporta da u što većem broju dođu na Stari plac i podrže splitske bejzbolaše u sezoni u kojoj je cilj jasan – vratiti naslov prvaka Hrvatske u Split nakon gotovo šest godina čekanja.
Kako bi ostvarila visoke ambicije, Nada je tijekom zime dodatno ojačala momčad. U klub su stigla tri internacionalna pojačanja: kolumbijski shortstop Jaider Mateo Morelos Castilla, američki pitcher Scott Francis Bellina te venezuelanski pitcher Yaferson Lopez Gomez.
Veliku važnost za momčad ima i odluka najboljeg hrvatskog igrača Andrija Tomić da i ove sezone ostane u Splitu i predvodi Nadu u borbi za trofeje. Uz njega je i dobro poznato lice splitskoj publici, Andrew Jones, američki Hrvat koji već deset godina nosi dres Nade i predstavlja jedan od zaštitnih znakova kluba.
Ovoga vikenda očekuju nas nove utakmice u sklopu Euro Interleague Baseballa, a pred momčadi je još jedna prilika da pokaže kako s pravom pripada samom vrhu hrvatskog baseballa.
Na rasporedu su dvije utakmice:
- subota u 16.00
- nedjelja u 11.00
Klub poziva navijače da dođu na Stari plac, podrže igrače, uživaju u vrhunskom baseballu i budu dio dugo očekivanog povratka Nade na domaći teren.
Vidimo se na Starom placu!





