Izvorna priroda, očuvana bioraznolikost, bogatstvo ekosustava i tisućljetna povijesna i kulturna baština rezultirali su osmišljavanjem vizualnog rješenja koje će predstavljati taj Erasmus+ projekt. Vizual je kompozicijski podijeljen u tri cjeline. Na lijevoj strani mogu se prepoznati raskošni Krkini slapovi, vretence koje se divi grmu perunike i patke koje se odmaraju na bistroj vodi. Sredina crteža posvećena je latvijskim šumskim i močvarnim ekosustavima čija zaštita zahtijeva posebnu pažnju. Na desnoj strani crteža ističu se nordijska četinasta šuma s drvenim kolibama, finska jezera i smeđi medvjed koji budno pazi na ulov ribiča.
Vizual čine najprepoznatljivije vrijednosti zaštićenih područja projektnih partnera a kao osnovni element poslužili su crteži mladih koji su sudjelovali u projektnoj aktivnosti. Crteži biljnih i životinjskih vrsta s motivima vidre, vretenca, patke, risa i perunike prikupljeni su na likovnoj radionici održanoj u suradnji sa Srednjom strukovnom školom Šibenik i Medicinskom školom Šibenik.
'Želimo zahvaliti svim učenicima i mentorima na angažmanu i vremenu koje su posvetili upoznavanju s prirodnim vrijednostima naše krške ljepotice. Bogato znanje o biljnim i životinjskim vrstama našega kraja rezultiralo je prekrasnim radovima koji su, u njihovom osnovnom obliku, utkani u zajednički vizual projekta', kazala je Nella Slavica, ravnateljica Javne ustanove 'Nacionalni park Krka', i naglasila: 'U proljeće će se intenzivirati aktivnosti oko formiranja prve grupe mladih čuvara prirode u našoj županiji, stoga pozivamo mlade da nam se pridruže u zajedničkom nastojanju očuvanja naše jedinstvene prirodne vrijednosti'.
Likovnu radionicu održali su i partneri u Finskoj i Latviji, te je prikupljeno ukupno dvadeset pet radova koji su poslužili kao podloga za izradu zajedničkog vizuala. Uz to što služi za razmjenu znanja i iskustva na europskoj razini, projekt povezivanja zaštićenih prirodnih područja u različitim zemljama omogućuje nam bolje razumijevanje potreba mladih i motiva zbog kojih se uključuju u aktivnosti zaštite prirode.
Aktivnosti u sklopu projekta 'Podizanje ekološke osviještenosti kod mladih iz zaštićenih područja' (2023-3-LV02-KA210-YOU-000170610) provodit će se od 1. veljače 2024. do 31. siječnja 2026. Ukupna vrijednost projekta iznosi 60.000,00 eura, što u potpunosti financira Europska unija. Nositelj projekta je Ķemeru nacionālā parka fonds iz Latvije, a projektni partneri su Gaujas nacionālā parka fonds iz Latvije, Kehittämisyhdistys Sepra ry iz Finske i Javna ustanova 'Nacionalni park Krka'. Ciljevi su projekta informiranje mladih o klimatskim promjenama, jačanje njihove svijesti o potrebi očuvanja prirode i okoliša, sudjelovanje mladih u dobi od trinaest do trideset godina i razmjena njihovih iskustava preko zajedničkih platformi zaštićenih područja u zemljama partnerima projekta, te razvoj sistema motivacije za sudjelovanje mladih u očuvanju okoliša, njihovo umrežavanje i razmjena ideja.