Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Održana večer poezije i pjesme 'Sjećanje na splitska stabla' uz nastup Darka Rundeka

Održana večer poezije i pjesme 'Sjećanje na splitska stabla' uz nastup Darka Rundeka

U znaku zajedništva, sjećanja i tihe pobune

Na zelenoj površini s lijeve strane početka Vukovarske ulice, nasuprot mjesta gdje je prije dvije godine stajala koštela – stablo koje je postalo simbol neosjetljivosti prema zelenilu Splita – večeras je u organizaciji udruge Permakultura Dalmacija održana emotivna večer poezije i glazbe pod nazivom 'Sjećanje na splitska stabla'.

Okupljeni građani, pjesnici i glazbenici odali su počast ne samo košteli već i brojnim drugim stablima koja su nestala iz splitskih kvartova u proteklim godinama. U ozračju tihe solidarnosti i nježne tuge, okupljeni su poručili da nisu zaboravili, te da sjećanje na posječena stabla i dalje živi.

Poseban trenutak večeri bio je nastup Darka Rundeka, čije su pjesme, prožete refleksijom, gubitkom i nadom, snažno odjeknule među prisutnima. Njegova prisutnost dodatno je naglasila važnost kulturnog otpora i umjetničkog izraza u borbi za očuvanje urbanog zelenila.

Večer je protekla u znaku zajedništva, sjećanja i tihe pobune protiv brisanja prirodnog identiteta grada. Poruka okupljenih bila je jasna: Split bez svojih stabala nije isti grad, a ono što je još ostalo – vrijedi sačuvati.

Vaša reakcija na temu