Kolnici su mjestimice mokri i skliski, a zbog obilnijih pljuskova moguća su veća zadržavanja vode na kolniku. Iz Hrvatskog autokluba vozače upozoravaju i na mogućnost odrona, osobito na cestama u gorju te na Jadranskoj magistrali (DC8).
Vozačima se savjetuje da brzinu i način vožnje prilagode uvjetima na cestama te da održavaju dovoljan sigurnosni razmak između vozila.
Na autocesti A1 Zagreb-Split-Dubrovnik na naplatnim postajama Lučko i Demerje u smjeru Zagreba trenutačno nema dužih čekanja.
Na A7 Rupa-Križišće zbog prometne nesreće između tunela Škurinje I i tunela Katarina u smjeru Križišća promet se odvija jednim prometnim trakom, uz ograničenje brzine od 40 kilometara na sat.
Problema ima i na Jadranskoj magistrali. Zbog prometne nesreće u mjestu Klanfari vozi se naizmjence, jednim prometnim trakom, dok su zastoji povremeno mogući i na prilazima turističkim središtima.






