Večerašnja utakmica između Kanade i Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu ući će u povijest hrvatskog klupskog nogometa. Iako nijedan od njih nije među starterima, u zapisniku susreta nalaze se čak trojica igrača iz SuperSport HNL-a – Hajdukov Niko Sigur na kanadskoj strani te riječki dvojac Martin Zlomislić i Stjepan Radeljić u redovima Bosne i Hercegovine.
Prema dostupnim podacima, riječ je o najvećem broju aktivnih HNL igrača koji su se našli u zapisniku jedne utakmice Svjetskog prvenstva u kojoj ne nastupa hrvatska reprezentacija.
Dosad su na svjetskim prvenstvima za druge reprezentacije iz HNL-a nastupali Avdija Vršajević i Tino Sven Sušić za Bosnu i Hercegovinu 2014. godine, Mario Gavranović za Švicarsku 2018. te Sadegh Moharrami za Iran 2022. godine.
Ovaj susret poseban je i po tome što se prvi put u povijesti svjetskih prvenstava dogodilo da obje reprezentacije u zapisniku imaju barem po jednog igrača iz hrvatske lige, a da među sudionicima nije Hrvatska.
Zanimljivo, ovo je ujedno i prvo Svjetsko prvenstvo na kojem za druge reprezentacije nastupa više igrača iz HNL-a nego za hrvatsku reprezentaciju. Uz Sigura, Zlomislića i Radeljića, na turniru je i škotski reprezentativac Scott McKenna iz Dinama, dok hrvatske boje brane Toni Fruk iz Rijeke i Dominik Livaković, koji je tijekom karijere branio za Dinamo kao posuđeni igrač Fenerbahçea.





