Splitska policija danas je iz jednog trgovačkog centra odvela četvoricu stranih državljana. Pozvali su ih jer su bili uvjereni da prate i snimaju djecu.
Evo što su nam kazali u Policijskoj upravi.
'Zatražen je dolazak policijskih službenika jer neki muškarci navodno prate i fotografiraju djecu. Odmah su otišli u trgovački centar.
S osobama je obavljen razgovor. Pristali su pokazati mobitele u kojima nije bilo spornih fotografija ili snimki.
Osobe nisu ostvarile obilježja kaznenog djela ili prekršaja na štetu djece. Nisu ih snimali, niti pratili. Utvrđeno je kako nije bilo protupravnih ponašanja, a o svemu je obaviještena i osoba koja je tražila intervenciju policije', kažu u splitskoj policiji.






