Pioniri Solina visokom pobjedom zaključili polusezonu, kadeti poraženi

Dvostruki ogled u Varaždinu

U 16. kolu Prve hrvatske nogometne lige za pionire i kadete Solin je u Varaždinu učinio polovičan uspjeh. Pioniri su pobijedili 5:2, a kadeti izgubili 2:0.

Kod pionira je Solin je poveo u 8. minuti preko Burića, a samo šest minuta kasnije Čović povećava rezultat na 2:0 za Solin. U 21. minuti domaćin smanjuje rezultat preko Šegovića. Nisu dugo mirovale mreže nakon pogotka domaćina, Solin je preko Burića ponovo povećao prednost u 26. minuti na 3:1. U zadnjoj minuti prvoga dijela  domaćini iz kaznenog udarca smanjuju rezultat na 2:3. Solin je u nastavku drugoga dijela u 38. minuti preko Petra Perka povećao rezultat, a točku na i u 70. minuti stavlja opet Perko za konačnih 5:2 za Solin. Igrači trenera Kaje Kalinića u polusezoni imaju vrlo dobar uspjeh s učinkom u 16. kola od 8 pobjeda, 3 neriješena i 5 poraza. Gol-razlika je 35:19, a drže 5.mjesto na ljestvici.

Kadetima Solina nikako da krene, zadnju pobjedu ubilježili su u 10. kolu u Solinu protiv Rudeša te jedan remi u Rijeci, a poslije toga nizali su se porazi. Tako je bilo i u 16. kolu u Varaždinu gdje su poraženi od Varaždina rezultatom 2:0. Kadeti se nakon prvoga dijela nalaze na 12. mjestu  s 3 pobjede, 2 neriješena i 11 poraza uz gol razliku 16:26.

Pionire i Kadete  Solina još čeka polufinale kupa koje se igra 15. prosinca u Solinu.

Pioniri: NK Solin - HNK Hajduk

Kadeti: NK Solin - HNK Šibenik

Pioniri:

NK Varaždin - NK Solin 2:5 (strijelci: Burić 8. i 26., Čović 14., P. Perko 38. i 70.)

NK Varaždin: Novak (od 65. Ivančević), Čavlek, Šegvić, Kranjec (od 56. Horvat), Fošnar, Bujan, Ravlić (od 65. Švenda), Lončar (od 45. Brezovec), Huzjak, Žmak (56. Majdak), Marčac (od 45. Kolman). Trener: Zoran Kastel.

NK Solin: Bulić, Burić, Mišković (od 47. Lukin), Ćerdić (od 61. Grgić), P. Perko, Tomić, Ćurković (od 61. Pivac), Čović (od 51. Pirija), Tokić (od 61. Matijašević), Grbavac, Prgomet. Trener: Kaja Kalinić.