Sjajan ulazak u novu sezonu imali su rukometaši Zadra 1954 koji su pred domaćom publikom u odlično popunjenim Mocirama i uz bučnu podršku Tornada slavili uvjerljivo protiv Dubovac-Gaze.
Od samog početka vidjelo se da su Zadrani motivirani i spremni, a njihova borbenost i disciplina u obrani uz odličnog Perića na golu bile su ključne za konačnu pobjedu.
U uvodnim minutama igralo se gol za gol, no sredinom prvog poluvremena Zadar preuzima kontrolu. Edin Bašić, dva puta Vrsaljko i Pedić povezuju pogotke za odvajanje na 9:4. U tom razdoblju proigrao je i Knežević koji sa dva pogotka iz prodora povećava prednost na 12:5. Mini seriju Dubovac-Gaze od 2:0 zaustavio je trener Jerak minutom odmora nakon koje mladi Grgić i Stipanić postižu dva pogotka za povratak na +7. Na desnom krilu Dino Bukva je strpljivo gledao što mu rade suigrači u napadu, a kada je u posljednjih pet minuta poluvremena lopta došla do njega efektno je postigao tri pogotka. Na odmor se otišlo s rezultatom 19:12.
Drugo poluvrijeme Zadar je otvorio sa dva igrača manje, ali to ih nije poremetilo. Odmah u prvom napadu Grgić postiže novi pogodak, a to je Zadru dalo brzinu više. U drugom poluvremenu utakmice u napadu se razigrao i Pedić, a prednost Zadra je neumoljivo rasla do najvećih +15 (33:18). Treba istaknuti činjenicu da je posljednjih 15-ak minuta na terenu bila jako mlada sedmorka Zadra su činili dečki iz generacije U17, dečki rođeni 2008. i 2009. godine - Buterin, Librenjak Plavšin, Zupčić, Grgić, Jokić i Skočić uz nešto iskusnijeg Jurišića (rođen 2001.). Dečki su pokazali talent i rukometno znanje te odlično parirali znatno iskusnijim igračima. Skočić i Zupčić upisali su se u strijelce, a Buterin je na golu upisao jednu obranu, uz doprinos ostalih suigrača.
Najefikasniji igrač susreta bio je Bašić s 8 pogodaka, a pratili su ga Grgić, Bukva, Pedić i Vrsaljko sa po 5 golova. Ipak, ključ uspjeha bio je u kolektivnoj borbenosti u obrani i pametnoj igri u napadu.
Sastav RK Zadar 1954: Mate Perić, Petar Grgić 5, David Zupčić 1, Dominik Jurišić, Domagoj Stipanić 4, Edin Bašić 8, Domagoj Librenjak Plavšin, Lovre Jokić, Dino Bukva 5, Noa Buterin, Rino Skočić 2, Marko Pedić 5, Luka Knežević 2, Frane Vrsaljko 5.
Trener: Nino Jerak