RUKOMETNI EURO: Norveška nakon drame produžetaka osvojila peto mjesto

Osigurali su nastup na Svjetskom prvenstvu

U susretu za peto mjesto Norveška je slavila protiv Islanda nakon produžetaka 34:33. Utakmicu je bolje otvorila Norveška koja je poluvrijeme završila sa 4 gola prednosti (16:12). Norvežani su pali u drugom poluvremenu te smo zadnjih 10 minuta gledali egal završnicu gol za gol. Norvežani su imali zadnji napad 15 sekundi prije kraja pri neodlučenom rezultatu (27:27) te su odlučili napadati 7 na 6 , no izgubili su loptu te su Islanđani imali priliku zabiti u zadnjim sekundama na prazna vrata, no promašili su gol te smo išli u produžetke. U produžetcima smo opet gledali gol za gol te je opet u egalu (33:33) zadnji napad imala Norveška. Harald Reinkind se odlučio na šut i pogodio sa zvukom sirene za veliko slavlje Norvežana koji su ovom pobjedom osigurali nastup na Svjetskom prvenstvu.  Zahvaljujući ovoj pobjedi Norveška se direktno plasirala na nadolazeće Svjetsko prvenstvo. Najbolji je kod Norveške bio Sander Sagosen sa 8 golova dok je kod Islanda prvo ime bio Omar Ingi Magnusson s 10 golova.