Stanko Jurić junak je 'bijelih'. Njegovim golom u 119. minuti Hajduk je prošao teško iskušenje na Šubićevcu i izborio plasman u četvrtfinale.
- Znali smo da će biti teško, ali ne ovoliko. Na kraju smo prošli jako teško, Kup je uvijek neizvjestan. Težak teren. Nismo dobro počeli utakmicu, primili smo gol. Na kraju smo teško došli do izjednačenja, a potom sretno i slavili.
Situacija kod pobjedničkog gola?
- Odbila mi se lopta, uopće nisam razmišljao, znao sam da moram to zabiti. Neopisiv osjećaj.
Pripada li Šibenik kvalitetom Prvoj HNL?
- Ja sam dok sam bio u Dugopolju odigrao 15 utakmica protiv Šibenika, znam dosta igrača. Znam da su opasni, stali su u blok, imaju dosta brzih igrača i prijetili su iz tranzicije. Dobri su i u prekidima, tako su nam i zabili. Sve smo znali o njima, ali su nas na neki način iznenadili. Nadam se da se to više neće ponavljati.
Koliko vam je ovaj ogled bio imperativ, s obzirom da je kroz Kup lakše izboriti Europu?
- Fokusirali smo se na ovaj susret. Mislim da možemo daleko dogurati u Kupu, ali moramo popraviti neke stvari da bi se to dogodilo.
Može li vam ovaj prolazak donijeti poticaj za dalje, slijedi Gorica?
- Teško gostovanje, ali nadam se da će biti neki pomak - zaključio je Jurić.