Uvjerljivom pobjedom protiv Cibone (85:59) košarkaši Splita izborili su plasman u finale Kupa Krešimira Ćosića u kojem ih u subotu (20 sati) čeka ogled s Alkarom.
- Čestitam svojim igračima na plasmanu u finale, ali i igračima Cibone na dobroj utakmici. Držali su se 25 minuta. Nije to bilo lagano. Prvo poluvrijeme je bilo dosta muke. Bili smo dosta nervozni. Postotak šuta za dva bio nam je 34%. Pred kraj druge četvrtine malo smo se odlijepili. To nam je dalo samopouzdanje. U drugom poluvremenu smo zaigrali puno čvršće, puno bolju obranu. Cibona se mučila za svaki šut. To nam je donijelo dosta lakih poena, imali smo dosta skokova u napadu. Mislim da smo izgledali malo svježije - rekao je trener Splita Veljko Mršić, a na pitanje o finalnoj utakmici s Alkarom odgovorio je:
- Dvije momčadi koje su najviše pokazale na ovom turniru su u finalu. Alkar je uz podršku publike odigrao fenomenalnu utakmicu, punu energije. Čeka nas najteža na ovom turniru. Imat ćemo gostujući teren, kao što smo ga imali nekidan na Gripama protiv njih kada smo se mučili 25 minuta. Moramo se spremiti, ovo sve zaboraviti. Ovi igrači imaju veliku priliku da uđu u povijest kluba, da budu ti koji su nakon 21 godine donijeli prvi trofej. Za to će trebati odigrati pravu dobru utakmicu.