U prvoj utakmici osmog kola SuperSport HNL-a Varaždin je preokretom svladao Vukovar 2:1.
Nakon što je domaćine već u drugoj minuti šokirao Jakov Puljić, Varaždin je izjednačio u 24. kada je s bijele točke poentirao Ivan Mamut.
Upravo ta situacija podosta je diskutabilna. Glavni sudac Mateo Erceg, nakon što je Luiz Felipe povukao Laminea Ba, pokazao je na bijelu točku i Brazilcu dao žuti karton. Kontakta je bilo, ali Mauritanac nije bio blizu igranja loptom.
Drugu javnu opomenu Brazilac je potpuno zasluženo zaradio u 78. minuti, kada je napravio silovit prekršaj nad Lukom Mamićem.
Međutim, zbog prve situacije o ovom isključenju zbog kojeg Brazilac neće nastupiti protiv Hajduka zasigurno se da diskutirati. Slažete li se vi s procjenom suca Ercega?
Utakmice HNL-a možete gledati na MaxSport kanalu Hrvatskog Telekoma, kao i emisiju koja ide svako kolo nakon posljednjeg susreta.