Bivši srbijanski predsjednik Boris Tadić pozvao je građane da iziđu na ulice.
'U ovim okolnostima taktički je važno da svi koji ne mogu doći u Beograd organiziraju prosvjede u svojim gradovima diljem Srbije. Tako slabimo snagu režima da se suprotstavi udarnim prosvjedima podrške Dijani Hrki u Beogradu.
Svi na ulice! Do pobjede', poručio je Tadić.
Prethodno je izrazio podršku Dijani Hrka, čiji je sin Stefan jedan od 16 poginulih u padu nadstrešnice prije godinu dana na željezničkom kolodvoru u Novom Sadu. Ona je, naime, počela štrajkati glađu.
'Svi moramo stati uz Dijanu Hrka u borbi u koju je danas krenula! To je borba žene koja je izgubila dijete. Borba žene koja je nakon te strašne tragedije prošla i kroz godinu dana nepravde u kojoj nitko nije odgovarao za smrt njenog djeteta i drugih 15 nedužnih ljudi. Borba žene koja je tih godinu dana nepravde provela hrabro se boreći za pravdu!
To je borba u kojoj je sudjelovanje svakog građanina ove zemlje pitanje elementarne ljudskosti i civilizacijskih vrijednosti! Samo snagom i veličinom naše podrške možemo izvršiti pritisak za ispunjenje njenih zahtjeva, prije nego što ugrozi svoj život!
Njena snaga i borba ne samo da zadivljuju i da zaslužuju svako poštovanje, već i obavezuju svakog od nas', istaknuo je.