Vatrogasne postrojbe u Splitsko-dalmatinskoj županiji imale su tijekom jučerašnjeg dana i večeri više intervencija na različitim lokacijama, uglavnom zbog požara trave i niskog raslinja.
U Biorinama je u 12.25 sati izbio požar trave i niskog raslinja, pri čemu je opožarena površina od oko 2500 četvornih metara. Na intervenciji je sudjelovao DVD Lovreć s dva vozila i šest vatrogasaca.
U Dugopolju je u 16.33 sati zabilježen požar trave na površini od 120 četvornih metara, a intervenirali su vatrogasci DVD-a Dugopolje s jednim vozilom i dva vatrogasca.
U Supetru je u 18.15 sati gorio spremnik za otpad, a požar su ugasili vatrogasci DVD-a Supetar.
U večernjim satima, u Kaštel Kambelovcu, na području Baletne škole, planula je palma, a požar su ugasili vatrogasci DVD-a Kaštel Gomilica.
U Prološcu je u 22.27 zaprimljena dojava o požaru otvorenog prostora. Opožareno je oko jednog hektara trave te dio zapuštenog vinograda. Požar su ugasili vatrogasci JVP-a Imotski, a intervencija je završena u 23.30 sati.
U Rudinama je u 22.54 sati izbio je požar trave, pri čemu je opožareno 200 četvornih metara, a nagorjele su i tri masline. Na intervenciji je sudjelovao DVD Kaštela.
Posljednja intervencija zabilježena je u Kaštel Štafiliću, u Ulici pape Ivana Pavla II., gdje je u 23.21 sati izbio požar razvodne kutije s osiguračima na objektu. Vatrogasci DVD-a Kaštela ugasili su požar u 23.45 sati.