Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Spaljivao korov pa zapalio zaštićeni ornitološki rezervat na području Metkovića

Spaljivao korov pa zapalio zaštićeni ornitološki rezervat na području Metkovića

Uhićen je 74-godišnjak

Policija iz Merkovića je uhitila 74-godišnjaka kojeg su osumnjičili zbog izazivanja požara u posebnom ornitološkom rezervatu Modro oko.

Planulo je u četvrtak ujutro, a na teren su izašli pripadnici DVD-a Kula Norinska, JVP-a Metković i JVP-a Ploče. Pod nadzor su ga stavili u četvrtak navečer, a sasvim su ga ugasili u petak ujutro. 

Očevid na mjestu događaja su proveli s inspektorom zaštite od požara, eksploziva i oružja. Utvrdili su kako je do požara došlo tijekom spaljivanja biljnog otpada otvorenim plamenom. 

Vatra se proširila na desetke hektara površine koja se, sukladno Uredbi o ekološkoj mreži i nadležnostima javnih ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode, nalazi unutar područja očuvanja značajnog za vrste i stanište, tipove te područja očuvanja značajnog za ptice, odnosno području ekološke mreže natura 2000 Delte Neretve u sklopu zaštićenog područja posebnog ornitološkog rezervata Modro oko i jezera Desne.

Nakon istraživanja je uz kaznenu prijavu zbog uništavanja zaštićenih prirodnih vrijednosti i uništavanja staništa predan pritvorskom nadzorniku.

Vaša reakcija na temu