Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Uloga HNS-a je borba za projekte koji će nam omogućiti posao i pristojan život

Uloga HNS-a je borba za projekte koji će nam omogućiti posao i pristojan život

Za razliku od HDZ-a koji se vodi destruktivnošću i žalosnim motom 'ako nismo na vlasti, neka sve propadne', HNS se vodi odgovornim pristupom - kazao je Gjurković

Mi smo u Dalmaciji često kontra i imamo manji stupanj tolerancije, ali svaki izbori na koje smo izašli u ovoj županiji pokazali su da HNS sa svojim projektima, ljudima i vrijednostima za koje se zalaže, prije svega za toleranciju, dobiva podršku građana. To pokazuju brojke - poručio  je predsjednik Dalmatinskog regionalnog saveza HNS-a i saborski zastupnik Srđan Gjurković s konferencije za medije održane u Splitu, u sklopu sastanka organizacijskog jačanja za Županijsku organizaciju HNS-a Splitsko-dalmatinske županije.

- Za razliku od HDZ-a koji se vodi destruktivnošću i žalosnim motom 'ako nismo na vlasti, neka sve propadne', HNS se vodi odgovornim pristupom i zajedno sa svojim koalicijskim partnerima u Vladi nudi rješenja i pokazuje rezultate. Hrvatska je izašla iz recesije, industrijska proizvodnja i izvoz rastu, mijenja se struktura gospodarstva. To pokazuje da su Vladine mjere polučile uspjeh - rekao je Gjurković, podsjetivši i na dobre projekte poput energetske učinkovitosti, legalizacije nelegalno izgrađenih objekata te donošenja industrijske strategije.

Gjurković je ovom prilikom najavio i skoro donošenje izmjena i dopuna Zakona o sportu, čime će se realizirati još jedna stvar koju su građani tražili – pravednije i profesionalnije poslovanje klubova i općenito transparentnost u sportu.

Predsjednik Županijske organizacije HNS-a Splitsko-dalmatinske županije Klement Bašić rekao je kako se županijski HNS priprema za parlamentarne izbore vođen dobrim rezultatima koje je ostvario u posljednjih godinu dana. Podsjetio je kako stranka u ovoj županiji ima 1500 članova, 38 formiranih podružnica, čime je druga po organizacijskoj strukturi nakon HDZ-a, ima dva dogradonačelnika, nekoliko predsjednika vijeća te 30 županijskih, općinskih i gradskih vijećnika.

- Na izborima za Europski parlament HNS-ov kandidat, danas eurozastupnik Jozo Radoš, upravo je u Splitsko-dalmatinskoj županiji ostvario najbolji rezultat - podsjetio je Klement Bašić.

Od ostalih rezultata na razini županije istaknuo je povratak HNS-a u Gradsko vijeće Vrgorca nakon 13 godina, osvajanje vijećnika u Milni s 8 posto glasova građana, osvajanje 17 mjesta u vijećima mjesnih odbora u Splitu, odnosno također 8 posto, a podsjetio je i na nedavnu pobjedu na izvanrednim lokalnim izborima u Trogiru, gdje je HNS s partnerima iz SDP-a osvojio 48 posto glasova.

- Vidimo da je to puno više od brojki koje nam daju ankete. Na svim izborima na kojima smo sudjelovali u Splitsko-dalmatinskoj županiji naš najgori rezultat je bio 8 posto - istaknuo je Bašić.

- Uloga HNS-a u ovoj županiji je, umjesto priče o ustašama i partizanima, borba protiv ekstremizama i borba za projekte koji će nam omogućiti posao, pristojan život, školovanje naše djece i da idemo naprijed - zaključio je Bašić, navodeći kako u tom smjeru ide i HNS-ov projekt formiranja centra izvrsnosti po uzoru na Varaždinsku županiju, koji su splitsko-dalmatinski župan i njegovi suradnici prihvatili te najvjerojatnije kreće na jesen. 

Vaša reakcija na temu