Antonija Teskera, Borna Barišić i Ana Mandić, renomirane su glazbenice, svaka iz svog područja djelovanja. Povodom obilježavanja pasionske baštine, pripremile su prigodni koncert izabranih djela svjetskih i domaćih autora, skladanih za orgulje solo, orgulje i glas, orgulje i obou te za trio: orgulje, oboa i glas. Bach, Albinoni, Lešćan, Dubois, samo su neki od autora čije skladbe ćete imati priliku poslušati.
Koncert u Splitu se održava 10. travnja u katedrali sv. Dujma, 11. travnja je u Makarskoj u samostanskoj crkvi sv. Marije, a 12. travnja u sv. Petru na Priku u Omišu. Koncerti u Splitu i Makarskoj počinju u 20, a u Omišu u 19 sati.
Sopranistica Antonija Teskera rođena u Splitu, solistica je HNK Split.
Srednjoškolsko glazbeno obrazovanje stječe u Splitu u solo pjevačkoj klasi prof. Sanje Erceg-Vrekalo u Glazbenoj školi Josip Hatze, a zatim na Umjetničkoj akademiji Sveučilišta u Splitu (Odjel za glazbenu umjetnost) upisuje studij solo pjevanja u klasi prof. Cynthije Hansell-Bakić gdje magistrira 2014. godine.
Dobitnica je nekoliko nagrada od kojih treba istaknuti:
- I. državnu nagradu u IV. kategoriji, disciplini pjevanje, na 47. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa 2009. godine u Dubrovniku.
- Nagrada hrvatskog glumišta 2019. godine za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 30 godina za ulogu Male Floramye u istoimenoj opereti I. Tijardovića.
- nagrada 'Ante Marušić' 2022. godine za najbolje umjetničko ostvarenje u Operi HNK Split.
Orguljašica i čembalistica Borna Barišić rođena je u Splitu. Osnovnu i srednjoškolsku izobrazbu stekla je u glazbenoj školi J. Hatze u Splitu kod prof G. Lentić. Godine 1997. upisala je studij orgulja na MA u Zagrebu kod izv. prof. Lj. Očić. Na trećoj godini upisuje studij čembala u klasi prof. V. Mažuran. 2001. diplomirala je orgulje i potom upisala magisterij iz orgulja kod izv. prof. M. Penzara. 2004. Magistrirala je orgulje i diplomirala čembalo. Od 2004. godine stalno je zaposlena kao profesor klavira u glazbenoj školi Lovro pl. Matačić u Omišu. Od 2012. godine prelazi u Glazbenu školu J. Hatze u Splitu kao profesor orgulja i suradnica je Umjetničke akademije u Splitu.
Usavršavala se na brojnim majstorskim tečajevima (A. Klobučar, N. Imbrišak, J.Tuma, S. Szatmary, J. L. G. Uriol, L. Cummings i dr.). Sudjelovala je na festivalima Orgulje Heferer, Omiško ljeto, Dani orgulja u Istri, Estas Musica, Epidaurus, Hvarsko ljeto i dr.
Održala je niz samostalnih i komornih koncerata u Hrvatskoj, Italiji, Sloveniji, Austriji i Poljskoj.
Oboistica Ana Mandić rođena je u Zagrebu, gdje s pet godina upisuje klavir, a potom i obou u Glazbenoj školi P. Markovca u klasi prof. J. Čipića. Ubrzo se opredjeljuje samo za obou te nakon uspješnog studija diplomira 1995. godine na MA u Zagrebu u klasi prof. I. Olupa, nakon čega upisuje usavršavanje u Budimpešti na akademiji F.Liszt u klasi prof. E. Csanky, solistice Budimpeštanske opere. Nakon godine dana, 1996. upisuje poslijediplomski studij iz oboe i komorne glazbe na Pariškom konzervatoriju u klasi prof. D. Arrignona.
Usavršavala se na majstorskim tečajevima vrijednih glazbenika (B. Mihanović, R. Zollmann, M. Bourgue).
Od 1997. opredjeljuje se prvenstveno za orkestralnog glazbenika, te surađuje sa Simfonijskim orkestrom HRT-a, Orkestrom HNK Zagreb, Orkestrom HV i dr. Od 2002.-2014 godine stalna je prva oboistica HNK u Splitu i osniva prvu klasu oboa u glazbenoj školi Lovro pl. Matačić u Omišu, gdje prelazi u stalni radni odnos 2013. godine.
Uz zapažene pedagoške uspjehe (prva učenica je danas uspješna profesorica oboe), konstantno njeguje komornu glazbu (Zagrebački barokni trio IDA, Puhački kvintet ). Dobitnica je mnogih nagrada bilo kao solistica, bilo kao član ansambla u zemlji i izvan nje.