Kamioni Čistoće stoje i dalje kraj Đardina i pretovaraju otpad, iako se u javnosti spominjao 1. srpnja kao posljednji dan i odlazak kraj Spaladium Arene. Getani se godinama bore da se premjeste, ali ih je prethodna vlast ignorirala. Odbijanje molbe stanara centra Splita je postalo i jače, nakon što se tadašnja oporba i uz podršku stanovnika povijesne jezgre, izborila da se pretovar ne odvija i u Spinutu.
Početak srpnja se uzeo kao datum jer je tada upravljanje Čistoćom preuzeo Andrija Čaljkušić, a prethodni direktor Ivica Karoglan je otišao. Kamioni će se maknuti, nema uopće spora, čeka se samo odluka stečajne upraviteljice kojoj je predan zahtjev, potvrdila nam je i čelnica kotara Grad Lara Arapović Bonačić.
U Čistoći su nam otkrili i da je prethodna uprava vršila pretovar papira uz Arenu bez reguliranih odnosa u novim okolnostima, a na osnovu ranijeg ugovora o najmu s firmom TPN, a to će se sve regulirati sada.
- Da je bilo regulirano, već bi se i kamioni maknuli - kažu nam.