Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Facebook (Marin Miletić) ZBOG FINANCIRANJA FESTIVALA: Most će pokrenuti inicijativu za opoziv Nine Obuljen Koržinek

ZBOG FINANCIRANJA FESTIVALA: Most će pokrenuti inicijativu za opoziv Nine Obuljen Koržinek

'Ona je ljevičarka, jedna od najgorih ministrica kulture jer propagira ljevičarsku agendu, grozim je se'

Most će pokrenuti inicijativu za opoziv ministrice kulture i medija Nine Obuljen Koržinek, doznaje Jutarnji list, zbog, kako kažu, kontinuiranog državnog financiranja festivala i manifestacija koje vrijeđaju Domovinski rat, hrvatske branitelje i temeljne vrijednosti moderne Hrvatske.

- Dok premijer Plenković javno poziva da se festivali poput onih u Benkovcu i Šibeniku ignoriraju, činjenica je da ih Vlada i ministrica Obuljen Koržinek ne ignoriraju, već ih financiraju, i to novcem hrvatskih poreznih obveznika. To je neprihvatljivo - kaže saborski zastupnik Mosta Ivica Ledenko.

Ova najava stiže samo dan nakon što je njihov saborski zastupnik i izgledni kandidat za novog predsjednika Mosta, Marin Miletić, još jednom govorio kako bi mu suradnja s HDZ-om bila prihvatljiva, ali da mu je problem upravo ministrica kulture i medija Nina Obuljen Koržinek. Za predsjednika Mosta, izgledno je, kandidirat će se i Nikola Grmoja, dok je Božo Petrov nakon 15 godina odlučio ostati po strani.

Ministarstvo kulture, naime, između ostalog, sufinancira i festivale koji se smatraju ljevičarskima, poput onog otkazanog u Benkovcu, zbog kojeg su se pobunili branitelji, te festivala Fališ u Šibeniku (Festival alternative i ljevice Šibenik) koji počinje sutra i u čiju je obranu stao HDZ-ov gradonačelnik Željko Burić.

- Što se HDZ-a tiče, meni osobno je tu velik problem Nina Obuljen Koržinek, koja je ljevičarka, jedna od najgorih ministrica kulture jer propagira ljevičarsku agendu, grozim je se. Ali ako vi mene tjerate da biram između ljevice i HDZ-a, ja ću uvijek izabrati HDZ - izjavio je jučer Miletić na N1.

Most pak naglašava da nije riječ o zagovaranju zabrana, već o odgovornom raspolaganju državnim proračunom.

- Ljevičari se pozivaju na antifašizam i svi ti festivali se kite antifašizmom, a iza toga se nalaze krajnje lijeve agende. Mi ne zagovaramo zabrane kao što se zabranjivao koncert Marka Perkovića Thompsona u Puli, već tražimo kriterije za dodjelu državnog novca i uskratu sredstava onima koji udaraju u temelje moderne Hrvatske zasnovane na Domovinskom ratu. Neka svatko organizira što želi, ali ne na račun hrvatskih građana - kaže Ledenko, naglasivši kako očekuje podršku i drugih političkih aktera u Saboru jer taj stav sigurno ne dijele samo zastupnici Mosta.

Ledenko tako očekuje da inicijativu podrže zastupnici Domovinskog pokreta, uključujući Ivana Penavu i Stipu Mlinarića Ćipu, koji su navodno i sami ogorčeni postupcima ministrice.

- Pozivamo i zastupnike HDZ-a koji su branitelji, poput Josipa Đakića i Zadre, ali i ministre Anušića i Medveda, da se jasno izjasne: jesu li uz svoje suborce i istinu o Domovinskom ratu ili uz one koji to blate, a Vlada ih financira? - poručio je i dodao da je vrijeme da svi pokažemo služimo li hrvatskom narodu ili državno financiranoj kliki koja ponižava hrvatske vrijednosti.

Most ističe da će ustrajati u zahtjevu za opoziv dok se pitanje odgovornosti ministrice Obuljen Koržinek ne razjasni do kraja.

- Za nas je izbor jasan. Stojimo uz istinu o Domovinskom ratu i vrijednosti na kojima je stvorena moderna Hrvatska i nećemo stati dok se pitanje odgovornosti za ovakve sramotne odluke ne raščisti do kraja - zaključio je Ledenko za Jutanji.

Vaša reakcija na temu