27/06/26 · 13:13

SDP UPOZORAVA: 'U zadarskoj bolnici na kardiologa ćete čekati do 2027. godine!'

Tvrde da zdravstvo guše nepotizam, politička trgovina i nedostatak odgovornosti

SDP UPOZORAVA: 'U zadarskoj bolnici na kardiologa ćete čekati do 2027. godine!'
Foto: Pixabay
Piše P. I.
PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

SDP Zadarske županije upozorava kako stanje u zadarskom zdravstvu postaje sve više zabrinjavajuće. Navode kako su u posljednjem izvješću Zavoda za hitnu medicinu Zadarske županije potvrđene njihove tvrdnje o sve gorem stanju u toj ustanovi.

'Opada udio pacijenata zdravstveno zbrinutih unutar zlatnog sata na područjima Benkovca, Biograda, Gračaca, Paga, Posedarja, Kali i Starigrada. Znamo koliko je važno zbrinuti pacijenta unutar zlatnog sata radi uspješnosti ishoda liječenja i stoga su ovi podaci zaista zabrinjavajući. Za to vrijeme unutar same ustanove vode se klanovske borbe putem anonimnih mailova sa strašnim optužbama. Očito je dijelu zaposlenih u Zavodu za hitnu medicinu važnije zadržati pozicije moći nego stvarno unaprijediti sustav, kao da nisu tamo radi pacijenata', poručuju SDP-ovci Zadarske županije.

Naglašavaju kako je sve to posljedica političke trgovine u kojoj se određenim političkim akterima dopušta da rade što žele i kako žele, a ne onako kako struka nalaže.

'Hospicij je dovršen već više od godinu dana, ali još uvijek čeka uporabnu dozvolu nakon uklanjanja tehničkih nepravilnosti. Iako smo već u nekoliko navrata pitali gdje je točno zapelo, jasan odgovor ni od Županije ni od ravnatelja Doma zdravlja nismo dobili. Odgovor nemamo ni na pitanje zašto su ambulante u zgradi Poliklinike prazne, iako je kredit za njihovo uređenje već utrošen. Na to pitanje nema odgovora ni od ravnatelja Kolege ni od pročelnice Šimić', kažu te dodaju kako s druge strane, u Općoj bolnici Zadar muku muče s popunjavanjem zdravstvenog kadra, osobito medicinskih sestara i tehničara.

'Problem vide u svemu osim u glavnoj sestri bolnice, koju mnogi smatraju razlogom najvećeg broja odlazaka medicinskih sestara i tehničara. Svi su toga već svjesni, ali nitko ništa ne poduzima. Odgovornost u javnim poslovima u našoj je županiji očito nepostojeća. Dok su u prošlosti najbolji liječnici odlazili u druge bolnice i uspješno skraćivali liste čekanja, u zadarskoj bolnici danas ćete biti sretni ako na prvi pregled kod kardiologa dođete na red u travnju 2027. godine. Istodobno je javna tajna da se u pojedinim odjelima liste čekanja vrlo jednostavno mogu preskočiti ako iste liječnike posjetite u njihovim privatnim ordinacijama. Nažalost, time su mnogi naši sugrađani postali građani drugog reda jer si ne mogu priuštiti privatnu zdravstvenu skrb', upozoravaju.

Sve je to, ističu, rezultat političkog i nepotističkog pristupa upravljanju zdravstvenim ustanovama u toj županiji.

'Nakon 30 godina različitih pogodovanja pri zapošljavanju posljedice osjećaju svi građani. Zdravstvene ustanove opstaju zahvaljujući pojedincima koji daju svoj maksimum, trud i stručnost, dok vodstva tih ustanova održavaju sustav pogodovanja i nepotizma. Upravo zato treba posebno zahvaliti svim zdravstvenim radnicama i radnicima koji neumorno održavaju sustav živim i na usluzi građanima. No vrijeme je da ozbiljno
preispitamo način upravljanja zdravstvenim ustanovama', zaključuje SDP Zadarske županije.


PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Dodaj kao preferirani izvor na Googleu