27/06/26 · 13:31

Split osigurao stan za onkološke pacijente: 'Zajedno uvijek možemo više'

Udruga Caspera zahvalila Gradu Splitu na podršci i smještaju za pacijente na terapiji

Split osigurao stan za onkološke pacijente: 'Zajedno uvijek možemo više'
Piše P. I.
PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Iz udruge Caspera, koja pomaže ženama s teškim malignim dijagnozama, poručuju kako su ponosne je Grad Split imao sluha za njihovo iskustvo s pružanjem smještaja onkološkim pacijentima koji dolaze iz udaljenih mjesta na zračenje u splitsku bolnicu i prepoznao potrebu.

Naime, splitski gradonačelnik Tomislav Šuta obišao je jučer novoobnovljeni Odjel onkologije KBC-a Split i tada kazao kako su dali na korištenje i stan u objektu Četiri palme kako bi pokazali socijalnu osjetljivost za sve ljude koji dolaze ovdje na terapiju i kojima je potreban privremeni smještaj.

'Hvala gradonačelniku Tomislavu Šuti što nas je u listopadu primio na sastanak i bio spreman podržati i izrealizirati ideju. Također, hvala i Kliničkom bolničkom centru Split, Centaru za onkologiju i radioterapiju i Županijskoj ligi protiv raka - Split na realizaciji. Zajedno uvijek možemo više', zaključili su iz udruge Caspera.


PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Dodaj kao preferirani izvor na Googleu