‘Torcida kup’ malonogometni je turnir kojeg ne treba posebno predstavljati. Svakim novim izdanjem postaje sve atraktivniji i sadržajniji, pružajući tako ljubiteljima malog baluna priliku da iz dana u dan uživaju u vrhunskoj atmosferi koja vlada na tribinama i na terenu. Ipak, ova subotnja večer bila je posebnija od ostalih jer je pred mnoštvom okupljenih u Vukovarskoj istrčala ekipa Hajduka predvođena velikim nogometnim imenima, Gennarom Gattusom i Nikolom Kalinićem. Njihova utakmica s ekipom Feštaši bila je prepuna dobrih poteza, sjajne atmosfere i pokojeg žustrog prekršaja režiranog od strane Hajdukovog stratega, a kako je protekao ovaj spektakularan susret pročitajte u nastavku.
Sat vremena prije ove jako očekivane utakmice tribine su se polako počele puniti, a unatoč tome što se na terenu odvijao neizvjestan susret ekipa Kontra i Hranitelji, svi su na pameti imali istu misao: ‘Samo da ne padne kiša.' Unatoč željama okupljenih, kiša je počela padati, ali brigu o tome hoće li se utakmica održati ubrzo je prekinula obavijest s razglasa: ‘Organizatori su odlučili kako se turnir nastavlja.' Uslijedio je zatim i gromoglasan pljesak, a u zraku se mogla osjetiti znatno opuštenija energija. Svi su s nestrpljenjem iščekivali samo jedno, izlazak Kalinića i Gattusa. Momčadi Hajduka i Feštaša već su se neko vrijeme zagrijavale na pokislom travnjaku stadiona u Vukovarskoj, a onda je na teren istrčao iščekivani dvojac popraćen gomilom djece, koja su silno željela sliku sa svojim idolima. Dok su Gattuso i Kalinić strpljivo pozirali, na tribinama su se smjestili poneki prvotimci Hajduka, a kiša je prestala padati i sve je bilo spremno za ovu veliku utakmicu.
Možda je s godinama Gattuso izgubio kondiciju, ali prgavost zasigurno nije. Odmah u prvom napadu tijelom je uletio u svog čuvara, digao tribine na noge, a sudac ga je usmeno upozorio. Energija koju je strateg 'bijelih' donio očito je pomogla njegovoj momčadi da stigne do ranog vodstva jer je već u petoj minuti mrežu zatresao Ivan Rako. Feštaši su u nastavku pokušali stvoriti nešto prema naprijed, ali Hajduk je nastavio biti kvalitetniji i konkretniji te je u desetoj minuti povećao svoju prednost pogotkom Mirka Žaje. Pred kraj poluvremena Gattuso se vratio u igru i ponovno napravio prekršaj. Ovoga puta Talijan se nije izvukao sa samo usmenom opomenom, već mu je sudac pokazao žuti karton. Svojim je pothvatom Hajdukov trener ponovno oraspoložio tribine, ali i igrače na terenu koji su s osmijehom popratili njegovu borbenost. Ipak, to je bio i njegov posljednji potez na terenu jer u nastavku nije ulazio u igru. Dojmovi nakon sadržajnog prvog poluvremena bili su jasni, Hajduk je zasluženo vodio, ali Feštaši su unatoč stanju na terenu davali sve od sebe.
Nije trebalo dugo Hajduku da u drugom poluvremenu stigne i do trećeg pogotka, a strijelac je ponovno bio Žaja. Poslije toga je tempo utakmice pao, Hajduk je rotirao sastav, a na samom kraju Feštaši su preko Đina Bajića postigli utješni pogodak. Hajduk je tako zasluženo pobijedio i prošao u sljedeću fazu natjecanja u veteranskoj konkurenciji, a potrebno je posebno istaknuti trojicu igrača koji su ove večeri svojom kvalitetom odskakali od ostalih. Naravno, svi su redom bivši nogometaši, a to su Mirko Žaja, Jure Ivanković i Nikola Kalinić. Zanimljivo je bilo gledati i Gorana Milovića, koji se dobro snašao u ofenzivnijoj roli nego što smo ga navikli gledati.
Nakon posljednjeg sučevog zvižduka djeca su ponovno utrčala u teren, a Hajduk je gromoglasnim pljeskom ispraćen s kultnog terena u Vukovarskoj. Ne samo da smo mogli vidjeti zanimljiv nogomet, ovaj je susret postao važan dio bogate povijesti 'Torcida kupa' i zasigurno će svim prisutnima ostati u prelijepom sjećanju. Na njemu je zaigrao osvajač Svjetskog prvenstva i četiri europska klupska naslova te Hajdukovo dijete koje je nakon bogate karijere odlučilo, što kao igrač, a što kao sportski direktor, vratiti se i pomoći svom klubu.