Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Veljko Martinović Thompson 'predložen' za mrtvozornika: 'Obznanio je umjetnik urbi et orbi da je Jugoslavija mrtva više od 25 godina'

Thompson 'predložen' za mrtvozornika: 'Obznanio je umjetnik urbi et orbi da je Jugoslavija mrtva više od 25 godina'

SDP-ovac nije imenovao umjetnika

Županijska skupština prolazi s lakoćom, uz povremeno prepucavanje. Izdvojimo da su bili složni oko proglašenja spomenika prirode Likva na Braču. Vijećnik s liste Centra Bojan Ivošević je pohvalio odluku, no i p(r)ozvao ravnatelja Javne ustanove More i krš Domagoja Lažetu da 'stvarno stane iza te odluke'.

Za zanimljivost se opet pobrinuo SDP-ov Arsen Bauk, i to na odlukama o imenovanju mrtvozornika za Bašku Vodu i Makarsku. Pročelnica Helena Bandalović je izvijestila kako se radi o tehničaru, ne liječniku jer je teško pronaći kadar za taj posao. Javio se potom Bauk, aludirajući na Marka Perkovića Thompsona, ali ne spominjući njegovo ime. Uzalud, naravno.

- U našoj županiji ima jedan volonter koji obavlja taj posao, rekao bi narod, s lijevom rukom, iako mu je desnica draža. To radi s tolikom lakoćom da ja, kad sam ga vidio, rekao sam da ću ga predložiti za glavnog državnog mrtvozornika ili barem županijskog. Jedan poznati umjetnik je urbi et orbi obavijestio javnost da je Jugoslavija mrtva, 25 godina i više. Kako ste rekli da imate problema s pronalaženjem tko to želi raditi, on se javio dobrovoljno. Predlažem da ga razmotrite i više nikoga drugoga ne predlažete - kazao je Bauk s govornice. 

Replicirao je u istom duhovitom tonu vijećnik NLM-a Matejas Jozipović. Pitao je, naime, Bauka o kome se radi, a SDP-ovac mu je obećao odgovoriti pisanim putem.

Uz smijeh, prošle su glatko i te točke, a rasprava se povela na Savjetu mladih. U glavnoj ulozi je bio Ivošević, među ostalim, pozvao je izvjestitelja predsjednika Savjeta mladih Domagoja Goretu da u izradi plana uključe mladost.

- Nažalost, nema pluralizma u Savjetu, valjda ćete izvan toga uspjeti pronaći nekoga tko nije član HDZ-a - poručio je Ivošević. Vladajući su dali podršku Savjetu mladih, pozvali su ih da se ne obaziru na to 'seciranje tko je čiji član', a još kad to čini netko tko je bio u HSP-u, SDP-u, pa s Centrom...

Vaša reakcija na temu