AFC Universitas svladao Split Tommy II i izborio doigravanje za Prvu ligu!

'Studenti' su pobjedom od 4:2 postali prvaci 2. HMNL

AFC Universitas je u odlučujućem susretu za osvajanje prvenstva 2. HMNL Jug svladao Split Tommy II rezultatom 4:2.

Poveli su 'studenti' preko Mijića u 3. minuti, izjednačio je Kirevski u 5., a potom je Šuljić opet doveo Universitas u vodstvo, da bi u 26. minuti svojim drugim pogotkom izjednačio Kirevski.

Utakmica je riješena u 33. i 34. minuti, kada su Tustonjić i Šuljić postavili konačnih 4:2 za potvrdu prvog mjesta Universitasa koji se tako plasirao u doigravanje za 1. HMNL, gdje ga čekaju prvaci liga Sjever i Istok. Prvoplasirana momčad kvalifikacija ulazi direktno, a drugoplasirana igra dodatne kvalifikacije protiv Uspinjače.

. Podsjetimo, drugo mjesto u drugoligaškoj utrci zauzeo je Olmissum.