Na nadvožnjaku na Barutani postavljena je poruka 'Barutana nema partizana'. Dan antifašističke borbe netko je u Splitu odlučio obilježiti na ovaj način.
Inače, gradonačelnik Splita Tomislav Šuta i župan Blaženko Boban su položili cvijeće i vijence na Lovrincu borcima NOB-a te na spomenik prognanima, mučenima i ubijenima ispred Županije.
U Splitu se i koncertom ispred teatra obilježava Dan antifašizma.






