06/06/26 · 12:07

Škorić podsjetio kako se danas obilježava Dan hrvatskih braniteljica

Njih 127 položilo je živote na oltar domovine

Škorić podsjetio kako se danas obilježava Dan hrvatskih braniteljica
Piše
PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Danas s posebnom zahvalnošću odajemo priznanje hrvatskim braniteljicama, hrabrim ženama koje su u najtežim trenucima naše novije povijesti stale u obranu Domovine.

Poručio je to putem društvenih mreža bivši predsjednik splitskog HDZ-a, veteran Domovinskog rata, ravnatelj Županijske uprave za ceste Split, Petar Škorić.

'Bile su pripadnice Hrvatske vojske i policije, gardijskih i dragovoljačkih postrojbi, bolničarke, logističarke, izviđačice i ratnice na prvim crtama bojišta. Dijelile su sudbinu svojih suboraca, prolazile granatiranja, zarobljeništva i ratne strahote, spašavale živote i nesebično služile Hrvatskoj onda kada je bilo najpotrebnije', ističe Škorić.

Podsjeća kako je obrani Republike Hrvatske sudjelovalo čak 24.246 žena. Njih 1.973 je ranjeno, 1.146 ostalo je trajni ratni vojni invalid, 127 braniteljica položilo je svoje živote na oltar domovine, dok se za 33 hrvatske braniteljice još uvijek traga.

'Njihova hrabrost, požrtvovnost, ljubav prema Domovini i spremnost na žrtvu trajno su utkane u temelje slobodne i neovisne Hrvatske.
Danas im od srca zahvaljujemo za svaki trenutak služenja, za svaku suzu, za svaku žrtvu i za neizmjernu ljubav prema hrvatskom narodu i Domovini.

S posebnim pijetetom prisjećamo se svih poginulih i nestalih hrvatskih braniteljica te izražavamo duboku zahvalnost svim ženama koje su sudjelovale u stvaranju i obrani slobodne Hrvatske.
Sretan Dan hrvatskih braniteljica Domovinskog rata!', poručuje Škorić.


PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp