Pronađeno je tijelo 24-godišnjeg hrvatskog nogometaša Jakova Jelkića, koji je nestao u subotu ujutro u španjolskom gradu Alicanteu.
Potraga je završila kada je Nacionalna policija pronašla njegovo tijelo u luci tog španjolskog grada.
Bez rezultata obdukcije, Nacionalna policija trenutno smatra da se radi o nesretnom slučaju u kojem nisu sudjelovale treće strane, potvrdili su izvori bliski slučaju, pišu dva lokalna španjolska lista Informacion i TodoAlicante, a prenosi Index.
Nacionalna policija otvorila je istragu nakon što je u subotu podnesena prijava zbog čudnog nestanka Jakova Jelkića, dvostrukog državljanina Švicarske i Hrvatske. Upozorenje o njegovom nestanku također je danas objavila organizacija SOS Nestali.
U Španjolskoj bio na odmoru s nogometnom ekipom
Mladić je stigao na odmor u petak s nekoliko prijatelja iz švicarske nogometne ekipe Zermatt, a te su večeri bili na zabavi u noćnom klubu Upikum, pored trga Gabriel Miró u Alicanteu. Tamo su ga posljednji put vidjeli prijatelji jer su se oni vratili u hotel, a mladić je trebao otići natrag u klub po svoju jaknu, no više ga nisu vidjeli.
Istražitelji lokalne policije pregledom snimki nadzornih kamera uočili su Jakova kako sam hoda prema području Distrito Digital u luci Alicante, a tamo je signal njegovog mobitela prekinut nešto prije tri sata ujutro u subotu zbog čega je od jutros intenzivirana potraga u tom području.
Tražili su ga ronioci Civilne garde, a podignuti su i dronovi. Također je u potragu bila uključena Lučka policija i šef sigurnosti Lučke uprave, piše lokalni Informacion.
Tijelo će sutra na obdukciju
Njegovo tijelo na kraju je pronađeno na dubini od oko dva metra, na kraju pristaništa Distrito Digital. O pronalasku je obaviješteno nadležno tužiteljstvo, a nakon što je sudski odbor stigao u luku, obavljeno je podizanje tijela nešto prije 18.30 sati. Tijelo Jakova Jelkića prevezeno je u Institut za pravnu medicinu u Alicanteu, gdje će se u utorak obaviti obdukcija, a biti će utvrđeno je li umro utapajući se nakon slučajnog pada.
Ovo je druga smrt koja je zabilježena ovog vikenda u luci Alicante. Prošle je nedjelje pronađeno je tijelo žene s problemima u kretanju koja je koristila invalidska kolica, a tragalo se za njom od subote.