Split u dramatičnoj završnici poražen od Igokee

Gosti iz Laktaša slavili su 79:78

Košarkaši Splita doživjeli su treći poraz u ABA ligi. U četvrtom kolu 'žuti' su na Gripama poraženi od Igokee 78:79 (11:16, 17:25, 25:18, 25:20). Gosti iz Laktaša u nekoliko su navrata imali 15 poena prednosti. U 19. minuti imali su vodstvo 41:26, a u 25. minuti 49:34. Jedan od razloga loše izvedbe momčadi Ivice Skelina u prvih 20 minuta i rezultatskog zaostatka bio je i loš šut s linije slobodnih bacanja. 'Žuti' su u prvom poluvremenu s crte bacanja šutirali 7/15. U nepreciznosti je prednjačio Marko Luković (3/9).

Split je na krilima Pavla Marčinkovića u 33. minuti stigao na minus jedan (61:62), a minutu kasnije Blaž Mesiček je položio za vodstvo. No, suci su nakon pregledane snimke promijenili odluku, te svirnuli prekršaj u napadu. U posljednjih 38 sekundi ušlo se s egalom (75:75). Clemons je zabio dva slobodna bacanja, Luković napravio prekršaj u napadu, a zatim je opet Clemons bio siguran s linije slobodnih bacanja. Čampara je dvije sekunde prije kraja tricom samo kozmetički ublažio poraz.

Split: Perković 10, Rebić, Gizdavčić, Perasović, Kedžo 5, Marčinković 17, Šarić, Bajo 4, Čampara 11, Vranković 10, Luković 12, Mesiček 9.