26/06/26 · 20:45

TRAGEDIJA U SPLITU Radnik poginuo na gradilištu nakon pada dijela dizalice

Okolnosti utvrđuju policija i nadležne službe

TRAGEDIJA U SPLITU Radnik poginuo na gradilištu nakon pada dijela dizalice
Foto: MUP
Piše M. K.
PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Jedna osoba smrtno je stradala u radnoj nesreći koja se danas oko 10.15 sati dogodila na gradilištu u splitskom naselju Pazdigrad.

Prema informacijama policije, do nesreće je došlo nakon pada dijela dizalice, pri čemu je radnik zadobio smrtonosne ozljede.

O događaju je obaviješten Državni inspektorat, odnosno Područni ured Split i Služba za nadzor zaštite na radu, koji će zajedno s drugim nadležnim tijelima utvrđivati okolnosti nesreće.

Na mjestu događaja obavljen je očevid kojim je rukovodila zamjenica općinskog državnog odvjetnika.

Više informacija o uzrocima i okolnostima ove teške nesreće očekuje se nakon završetka službene istrage.


PODIJELI Facebook X (Twitter) WhatsApp

Dodaj kao preferirani izvor na Googleu