Split je preuzeo pet punionica za električne autobuse sufinanciranih kroz Nacionalni plan oporavka i otpornosti, čime je napravljen važan korak prema uvođenju električnih autobusa u javni gradski prijevoz.
Današnjom primopredajom punionica tvrtki Promet Split, koje je isporučio Končar, završena je izgradnja infrastrukture koja će omogućiti istovremeno punjenje deset električnih autobusa.
Punionice su jutros obišli gradonačelnik Splita Tomislav Šuta i direktor Prometa Split Andrija Kalinić.
Projekt izgradnje infrastrukture za punjenje električnih autobusa vrijedan je 983.220,72 eura, od čega je 786.576,58 eura bespovratnih sredstava osigurano kroz Nacionalni plan oporavka i otpornosti.
U završnoj je fazi i pregled pristiglih ponuda za deset niskopodnih električnih autobusa, u sklopu projekta ukupne vrijednosti 8,74 milijuna eura, od čega je gotovo 7 milijuna eura osigurano iz europskih sredstava.
Autobusi s autonomijom većom od 300 kilometara po jednom punjenju na gradske bi ulice trebali stići do kraja godine.






