Istra slavila na Drosini, stoper Osijeka postigao dva autogola

Momčad trenera Tramezzanija trenutno je šesta na tablici

U prvoj utakmici devetog kola SuperSport HNL-a Istra je na Aldo Drosini slavila protiv Osijeka 2:1.

Bila je ovo utakmica za zaborav za stopera Osijeka Luku Jelenića. U dva je navrata zatresao vlastitu mrežu, točnije u 12. i 22. minuti, a potom je u drugoj polovici poluvremena trebao napustiti igru zbog ozljede.

Domaćini su tako s dva pogotka prednosti otišli na predah.

Osijek je na samom kraju drugog poluvremena smanjio domaće vodstvo preko Marka Solde, a do izjednačenja nisu uspjeli doći te su sva tri boda ostala u Puli.

Momčad Paola Tramezzanija tako je sada preskočila svog današnjeg protivnika te zauzima šesto mjesto na tablici, a poslije reprezentativne stanke dočekuju Dinamo.

S druge strane, Osijek se nalazi na sedmom mjestu, a u sljedećem kolu gostuju kod Šibenika.